Tobulo miego garantas – tinkama čiužinio priežiūra

Kokybiškas čiužinys yra tai, ko reikia kiekvienam, norinčiam gerai išsimiegoti. Tačiau įsigyti savo miego poreikius maksimaliai pateisinantį čiužinį, deja, nepakanka. Reikia ne tik išsirinkti tinkamą čiužinį, bet ir pasirūpinti jo priežiūra, nes tai – tobulo bei pilnaverčio miego garantas. 

Kaip prižiūrėti čiužinį? Kaip užtikrinti tai, kad čiužinys savo funkcionalumu džiugintų ilgai? Dalinamės vertingais patarimais, kurie padės lengvai bei paprastai pasirūpinti čiužiniu ir leis džiaugtis tuo, jog kiekvieną dieną atsibusite žvalūs, pailsėję ir puikiai išsimiegoję. 

Svarbu naudoti užvalkalą

Čiužinys be užvalkalo lyg žmogus be drabužių – pažeidžiamas ir neapsaugotas. Todėl būtina įsidėmėti yra tai, kad kokybiškas čiužinio užvalkalas atlieka itin svarbią funkciją – apsaugo čiužinį nuo įvairių nešvarumų, sugeria drėgmę, neleidžia atsirasti dulkių erkutėms. Ieškodami geriausių sprendimų turėtumėte atkreipti dėmesį į antialerginius čiužinių užvalkalus, kurie ne tik efektyviai apsaugo nuo dulkių erkučių, bet ir tobulai tinka jautresnės odos savininkams ar į įvairias alergijas linkusiems žmonėms. 

Be to, reikėtų pabrėžti, kad čiužinio užvalkalo priežiūra yra kur kas paprastesnė nei čiužinio. Čiužinio užvalkalą galima labai paprastai nuimti ir skalbti skalbimo mašinoje. Reikėtų atsižvelgti tik į rekomenduotiną skalbimo temperatūrą ir skalbimo priemones. Tad siekdami, kad čiužinys teiktų maksimalų komfortą kuo ilgiau, nepamirškite pasirūpinti čiužinio užvalkalu dažniau. 

Reguliariai valykite čiužinį

Reguliariai valyti čiužinį yra būtina tam, kad miegas būtų ne tik kokybiškas, bet ir sveikas. Niekam ne paslaptis, kad lova – ideali terpė veistis dulkių erkutėms. Ir tai visai nenuostabu, nes lovoje – gera, šilta ir jauku. Todėl norint užkirsti kelią dulkių erkučių atsiradimui čiužinio švara reikėtų pasirūpinti bent kartą per mėnesį. Sunku rasti laiko? Patikėkite, nuvalyti dulkes nuo čiužinio paviršiaus galite vos per kelias minutes. Tiesiog į pagalbą pasitelkite dulkių siurblį ir švelniai nuo čiužinio paviršiaus nusiurbkite visas dulkes bei nešvarumus. Geriausia būtų jei dulkes nusiurbtumėte nuo abiejų čiužinio pusių. 

Svarbu: ant čiužinio esančių dėmių nerekomenduotina valyti vandeniu, nes perteklinė drėgmė gali sugadinti čiužinį. Jei nuo čiužinio norite pašalinti nepageidautiną, įsisenėjusią dėmę, tuomet tai galite padaryti panaudoję drėgną servetėlę. Jei dėmių yra daugiau ir jos sunkiai įveikiamos, tuomet patikėkite čiužinio valymą specialistams, kurie tai atliks kokybiškai bei profesionaliai. 

Nepamirškite vėdinimo

Vėdinti reikia ne tik miegamąjį, bet ir čiužinį, nes švarus oras užtikrina sveiką bei higienišką miego aplinką. Išvėdini čiužinį galima keliais būdais:

  • Palikite čiužinį prie atviro miegamojo lango;
  • Jei yra galimybė išneškite čiužinį vėdintis į balkoną ar terasą;
  • Kiek galima dažniau nuimkite nuo čiužinio antčiužinį bei apsauginį užvalkalą ir leiskite čiužiniui „pakvėpuoti“.

Kodėl svarbu vėdinti čiužinį? Reguliariai vėdinant čiužinį yra išvengiama nemalonaus kvapo, kuris atsiranda ilgesnį laiko tarpą naudojantis čiužiniu, taip pat gryname ore žūsta įvairios bakterijos bei dulkių erkutės. Tad siekdami maksimalaus komforto ir higieniškos miego aplinkos čiužinį vėdinkite bent kartą per kelis mėnesius ir džiaukitės gaiva bei švara. 

Keiskite čiužinio padėtį

Čiužinį reikia apsaugoti ne tik nuo nešvarumų, dulkių erkučių ar drėgmės, bet ir nuo išsigulėjimo. Išsigulėjęs čiužinys tampa nebepatogus, miegant ant tokio čiužinio dažnai skundžiamasi nugaros ar raumenų skausmais. Kaip spręsti šias problemas? Keisti čiužinio padėtį.  

Nesvarbu ar jūsų čiužinys yra spyruoklinis, ar pagamintas iš putų poliuretano maždaug kas tris mėnesius jį apverskite. Ką daryti jei čiužinys yra vienpusis? Tokiu atveju apsukite čiužinį – pasirūpinkite tuo, kad ta čiužinio dalis, kur dėjote galvą atsirastų kojų pusėje ir atvirkščiai. Taip keisdami čiužinio padėtį išvengsite deformacijų ir funkcionaliu bei patogiu čiužiniu naudositės kur kas ilgesnį laiko tarpą. 

Įsigykite antčiužinį

Kalbant apie čiužinio priežiūrą, antčiužinis yra tai, ko reikia norint pasiekti geriausių rezultatų. Išsirinkus kokybišką antčiužinį būsite tikri, jog čiužinys išliks patogus ir pateisins visus jūsų miego poreikius ilgus metus. Kodėl antčiužinis yra reikalingas jūsų čiužiniui?

  • Apsaugo čiužinį nuo dėmių ir kitų nešvarumų;
  • Užkerta kelią dulkių erkučių atsiradimui;
  • Neleidžia čiužiniui deformuotis;
  • Puikiai sugeria drėgmę, todėl čiužinys išlieka sausas;
  • Antčiužinio ir čiužinio duetas yra kelias į visokeriopą komfortą miego metu. 

Visuomet gera išeitis – naujas čiužinys

Kruopščiai rūpinatės savo čiužiniu, bet miegas ant jo nebėra nei kokybiškas, nei saldus? Tuomet tikriausiai atėjo tas metas, kai reikia pradėti dairytis naujo čiužinio. Dažniausiai čiužinį yra rekomenduojama keisti maždaug kas dešimt metų. Per šį laiko tarpą net ir kokybiškiausias čiužinys susidėvi, prikaupia dulkių, praranda funkcionalumą. 

Tad jei čiužinys jums tarnauja jau ilgiau nei dešimtmetį ir miego kokybė ant jo nebetenkina, nedelskite ir apsidairykite po Hilding.lt asortimentą, kur jūsų laukia gausus visų poreikiams pritaikytas čiužinių pasirinkimas. Investuokite į gerą ir kokybišką naują čiužinį ir skirkite laiko jo priežiūrai, nes tai – jūsų tobulo miego garantas.

 

 

O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį