Miegamojo spalvos ir miego kokybė: kaip pasirinkti teisingai?

Ne paslaptis, kad miego tema yra viena jautriausių. Kokybiškai ir gerai išsimiegoti nori kiekvienas žmogus, tačiau tai pavyksta tikrai ne visiems. Tad siekdami pagerinti miego kokybę imamės įvairiausių veiksmų – dairomės kokybiško čiužinio bei patogios lovos, įsigyjame antčiužinius ar prieš miegą lepiname save įvairiausiais atpalaiduojančiais ritualais.

Tačiau ar žinojote, kad miego kokybę gerokai pagerina miegamojo kambario spalvos? Ne vienas atliktas mokslinis tyrimas įrodė, kad skirtingos spalvos skirtingai veikia žmogaus emocinę būseną. Ne išimtis ir miegamojo kambario spalvinė gama, kuri gali nuraminti bei atpalaiduoti arba sutrikdyti bei suerzinti. Tad sužinokite, kokios spalvos miegamajame jūs panirsite į saldų bei ramų miegą ir kokių spalvų kambaryje, kuriame miegate, geriau vengti.

Kokia miegamojo spalva – tokia ir aura

Spalvos daro labai didelę įtaką žmogaus psichologinei būsenai. Ne veltui, išvydę vieną ar kitą spalvą jai priskiriame ir tam tikrus jausmus. Sutiksite, kad žiūrėti į sodriai melsvą dangų yra daug maloniau nei į pilkus debesis, tiesa? Tad ir miegamojo kambario spalvos turi savo aurą ir sukelia mums vienokius ar kitokius jausmus. Yra daug daugiau šansų, jog tinkamai išsimiegosite ir gerai pailsėsite šviesiomis, neutraliomis spalvomis išdažytame miegamajame nei tokiame, kur vyrauja tamsios ar pernelyg ryškios spalvos. Tad kokios miegamojo kambario spalvos daro įtaką miego kokybei ir kaip pasirinkti teisingai? Netrukus sužinosite.

Mėlyna spalva miegamajame

Mėlyna – atpalaiduojanti, raminanti spalva. Ši spalva asocijuojasi su jūra ir giedru dangumi, į ką žiūrint užplūsta ramybės bei pilnatvės jausmas. Todėl mėlynas miegamasis gali tapti jūsų ramybės oaze, kurioje puikiai pailsėsite bei išsimiegosite. Tačiau reikia žinoti, kad prieš dažant miegamąjį mėlyna spalva būtina atkreipti dėmesį ir į šios spalvos atspalvius. Tinkamiausi – šviesūs, sodrūs mėlynos spalvos tonai. Ryški ar tamsi spalva gali per daug dirginti ir miegas nebus pakankamai kokybiškas.

Geltona spalva miegamajame

Geltona – džiaugsminga, energinga spalva. Tad svarbu pastebėti, kad dėl skleidžiamos energijos, ryškiai geltonas miegamasis nėra tinkama poilsio vieta. Tačiau jei esate šios spalvos gerbėjai, savo miegamajame galite pasirinkti ne tokius ryškius, gelsvus atspalvius. Būkite tikri, šviesiai gelsvi atspalviai leis atsipalaiduoti ir teigiamai veiks jūsų miegą.

Žalia spalva miegamajame

Žalia – gamtos spalva. Ne paslaptis, kad gamtos žaluma daugeliui suteikia tik pačius geriausius jausmus ir teigiamas emocijas. Todėl pasirinkę šviesiai žalius atspalvius savo miegamajame tikrai nesuklysite. Žalias miegamasis padės nusiraminti po ilgos, varginančios dienos, atsikratyti streso bei patirtų rūpesčių. Svarbu pastebėti, kad ryški žalia spalva veikia priešingai – stimuliuoja vidinę energiją, tad užmigti tokios spalvos miegamajame gali būti sunku.

Raudona spalva miegamajame

Raudona – įvairiapusė spalva. Ši spalva asocijuojasi tiek su energija bei aistra, tiek su pykčiu ar net agresija. Todėl raudonas miegamasis – vienas blogiausių pasirinkimų. Tokios spalvos miegamajame gali būti ypatingai sunku pailsėti po dienos darbų. Tačiau jei labai mėgstate raudoną spalvą ir norite jos įnešti į savo miegamąjį, rinkitės raudonas interjero detales – dekoratyvines pagalvėles, lovatiesę ar kt.

Violetinė spalva miegamajame

Violetinė – karališka spalva. Visais laikais violetinė asocijavosi su prabanga bei elegancija. Tačiau miegamojo kambariui ryškiai violetinė spalva yra kiek per agresyvi. Norintys susikurti prabangią ir raminančią miegamojo atmosferą turėtų rinktis švelnesnius violetinius atspalvius, o tam idealiai tiktų purpurinė spalva. Ši spalva miegamajame ne tik nuramins bei atpalaiduos, bet ir atrodys labai gražiai.

Ruda spalva miegamajame

Ruda – žemės spalva. Reikėtų pastebėti, kad įvairūs šviesiai rudi atspalviai yra itin populiarus pasirinkimas miegamuosiuose. O tai visai nestebina, nes šviesiai rudas miegamasis – jaukus bei šiltas, tad ir miegas jame – saldus bei geras. Tačiau visiškai kitaip veikia tamsiai ruda spalva, kurianti slogią ir niūrią miegamojo atmosferą, tad tokios spalvos miegamajame geriau būtų privengti.

Juoda spalva miegamajame

Juoda spalva nors ir asocijuojasi su niūruma bei tamsuma, daugelio yra mėgstamiausia. Taip yra todėl, nes tai – viena paslaptingiausių spalvų, kuri prilyginama ne tik liūdesiui, bet ir elegancijai bei prabangai. Tad daugelis svajoja apie juodą, elegantiška miegamąjį, bet toks pasirinkimas nėra pati geriausia mintis. Juoda spalva – per daug sunki ir per daug slegia, tad miegas tokiame miegamajame gali būti prastas, o pabusti tamsiame kambaryje yra kur kas sunkiau nei šviesiame.

Balta spalva miegamajame

Balta – teigiama spalva. Tačiau visiškai baltas miegamasis gali būti per daug sterilus ir sukelti ne itin malonius jausmus. Be to, balta spalva dažnai asocijuojasi su šalčiu, tad tam, kad miegamasis būtų jaukesnis, o miegas – ramesnis, rekomenduotina atsisakyti visiškai balto interjero. Įneškite į miegamąjį šiltesnių, šviesių atspalvių ir pastebėsite, kad jūsų miego kokybė tapo kur kas geresnė.

Susikurkite atpalaiduojančią atmosferą

Miegamasis – viena svarbiausių vietų namuose. Todėl prieš kuriant jo interjerą atkreipkite dėmesį į spalvas ir į tai, kaip jos įtakos jūsų miegą. Žinoma tam, kad džiaugtumėtės atpalaiduojančia miegamojo atmosfera ir mėgautumėtės saldžiu miegu neužteks nudažyti sienų viena ar kita spalva. Jums bus reikalinga ir patogi lova, ir kokybiškas antčiužinis, ir visiems jūsų miego poreikiams pritaikytas čiužinys, ką tikrai rasite hilding.lt asortimente. Tad nedelskite, susikurkite ramiam bei geram miegui pritaikytą miegamąjį ir kokybiškai išsimiegokite!.

 

 

O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį