Renkamės čiužinį: su spyruoklėmis ar be jų?

Vienas svarbiausių dalykų, ką turime padaryti norėdami užsitikrinti gerą bei kokybišką miegą – išsirinkti sau labiausiai tinkantį čiužinį. Tačiau daugelis sutiks, kad tai tikrai nėra lengva užduotis, nes čiužinių pasiūla šiais laikais – itin didelė ir įvairi. 

Tad dažnai iškyla klausimai: kokį čiužinį pasirinkti? Ar su spyruoklėmis, ar be jų? Gero miego ekspertai Hilding.lt nusprendė jums gerokai palengvinti čiužinio rinkimosi procesą ir atskleidžia pagrindinius privalumus bei trūkumus, kuriais pasižymi spyruokliniai čiužiniai ir čiužiniai be spyruoklių. Svarbu sužinoti, išanalizuoti ir renkantis čiužinį tinkamai pasinaudoti. 

Spyruokliniai čiužiniai: privalumai

Spyruokliniai čiužiniai šiuo metu yra sparčiai populiarėjantis pasirinkimas. O taip yra todėl, kad modernūs ir šiuolaikiški spyruokliniai čiužiniai pasižymi tvirtumu, suteikiamu komfortu ir geromis kainomis. Jei anksčiau buvo manyta, kad spyruokliniai čiužiniai nėra patvarūs, jų spyruoklės greitai susidėvi ir išsiguli, tai dabar ši nuomonė yra visiškai pasikeitusi, nes modernios technologijos leidžia rinkai pristatyti šiuolaikiškus, visus miego poreikius patenkinančius spyruoklinius čiužinius. Tad kokiais privalumais pasižymi spyruokliniai čiužiniai? Hilding.lt specialistai atskleidžia:

 • Spyruokliniai čiužiniai tobulai prisitaiko prie kūno linkių. O tai reiškia, kad atsigulus ant spyruoklinio čiužinio kiekviena jūsų kūno dalis bus apgaubta malonaus komforto ir maksimaliai atsipalaiduos. 
 • Itin laidūs orui – dar vienas privalumas, kuriuo pasižymi spyruokliniai čiužiniai. Kodėl laidumas orui privalumas? Todėl, jog tai užtikrina higienišką ir malonią miego aplinką. Be to, dėl labai gero laidumo orui spyruokliniai čiužiniai itin greitai pašalina visą susikaupusią drėgmę, tad neleidžia atsirasti pelėsiui ir kitoms šilumą bei drėgmę mėgstančioms bakterijoms. 
 • Kadangi spyruokliniai čiužiniai – itin laidūs orui, jie yra labai tinkami į įvairias alergijas linkusiems žmonėms, nes turi antialerginių savybių. 
 • Negalima nepaminėti ir to, kad spyruokliniai čiužiniai džiugina labai patraukliomis kainomis. O tai leidžia išties kokybišką čiužinį įsigyti nenuskriaudžiant savo piniginės.

Kalbant apie spyruoklinius čiužinius labai svarbu paminėti, kad jie yra skaidomi net į 7 zonas, kurios lemia tai, kad miego metu skirtingos kūno dalys tinkamai ir patogiai įdubtų. Taip pat svarbu pabrėžti, kad absoliutų komfortą suteikiančius, 7 anatominių zonų spyruoklinius čiužinius rasite Hilding.lt.

Spyruokliniai čiužiniai: trūkumai

Nors spyruokliniai čiužiniai išties džiugina savo privalumais, tačiau jie taip pat turi ir trūkumų. Kokie tai trūkumai? Gero miego ekspertai Hilding.lt įvardija:

 • Spyruokliniai čiužiniai nėra labai elastingi. Prastu elastingumu dažniausiai pasižymi spyruokliniai čiužiniai su paprastomis spyruoklėmis. Jei rinksitės Hilding.lt esančius „Pocket“, „Pocket Plus“ ar „Multipocket“ tipo spyruoklinius čiužinius dėl elastingumo tikrai neturėsite nusiskundimų. 
 • Spyruoklinių čiužinių konstrukcijos netinka nelygiam pagrindui, todėl tokie čiužiniai nebūna naudojami lovoms su atlošiamomis grotelėmis.
 • Spyruokliniai čiužiniai yra jautresni judesiams. Ką tai reiškia? Tai, jog miegant dviese ant spyruoklinio čiužinio galite justi kaip nuo šono ant šono vartosi šalia miegantis žmogus.

Čiužiniai be spyruoklių: privalumai

Čiužiniai be spyruoklių savo suteikiamu komfortu sužavi vis daugiau žmonių ir tampa vis dažnesniu pasirinkimu tų tarpe, kurie nori džiaugtis patogiu, kokybišku ir savo sveikatai naudingu miegu. Kuo čiužiniai be spyruoklių tokie ypatingi? Pagrindiniais šių čiužinių privalumai dalinasi Hilding.lt specialistai: 

 • Čiužiniai be spyruoklių pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Išsirinkus kokybišką čiužinį be spyruoklių jūs ant jo patogiai miegosite ilgus metus ir nesuksite galvos dėl to, kad čiužinys praras pradinį savo funkcionalumą ar susidėvės. 
 • Elastingumas – vienas pagrindinių čiužinių be spyruoklių privalumą. Būtent elastingumas garantuoja tai, kad čiužiniai be spyruoklių miego metu suteikia maksimalų komfortą, itin gerai prisitaiko prie kūno linkių ir išlaiko stuburą taisyklingoje padėtyje. 
 • Reikia paminėti ir tai, kad čiužiniai be spyruoklių teisingai paskirsto kūno svorį miego metu, tad padeda pašalinti nugaros ir sąnarių skausmus. 
 • Taip pat modernūs ir kokybiški čiužiniai be spyruoklių yra laidūs orui, atsparūs drėgmei ir puikiai apsaugo nuo dulkių erkučių ar kitų lovoje knibždančių bakterijų. 

Svarbu pažymėti, kad savybės, kuriomis pasižymi čiužiniai be spyruoklių, itin priklauso nuo to, koks yra čiužinio užpildas – latekso, putų poliuretano, kokoso ar kt. Todėl norėdami atrasti sau geriausiai tinkantį čiužinį be spyruoklių, pasikonsultuokite su Hilding.lt gero miego ekspertais, kurie patars ir padės išsirinkti. 

Čiužiniai be spyruoklių: trūkumai

Čiužiniai be spyruoklių turi ir keletą trūkumų, kuriuos įvardija Hilding.lt specialistai:

 • Didesnė kaina. Dažnai čiužiniai be spyruoklių kainuoja brangiau nei spyruokliniai čiužiniai. Tačiau aukščiausia kokybė ir geras bei ramus miegas atperka visas patirtas išlaidas. 
 • Čiužiniai be spyruoklių nėra itin tinkami didesnio svorio žmonėms, nes gali išsigulėti ar deformuotis. Čia reikėtų pažymėti, kad kokybiški čiužiniai be spyruoklių itin retai deformuojasi, dažniausiai jie tarnauja ir savo funkcijas puikiai atlieka ilgą laiką. 

Tad čiužinys su spyruoklėmis ar be jų? Šis pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių ir turimų lūkesčių. O jei vis dar sunku apsispręsti, drąsiai kreipkitės į gero miego ekspertus Hilding.lt, kurie tikrai padės atrasti jums geriausiai tiksiantį čiužinį.

 

 

O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį