5 patarimai, padėsiantys pagerinti miego kokybę

Kokybiškas miegas yra itin svarbus kiekvienam žmogui. Daugelio atliktų tyrimų įrodyta, kad nekokybiškai išsimiegantys žmonės labai dažnai skundžiasi suprastėjusia tiek fizine, tiek psichologine sveikata. Neretai prastai miegančius žmones vargina nugaros skausmai, bloga nuotaika, jiems pasireiškia įvairūs depresijos simptomai. Ir tai tik keletas iš daugelio negalavimų, kurie atsiranda dėl nekokybiško miego. 

Jūs taip pat susiduriate su įvairiomis miego problemomis? Ką daryti? Kaip pagerinti miego kokybę? Parengėme 5 veiksmingų patarimų sąrašą, padėsiantį pagerinti miego kokybę. Būtinai pasinaudokite ir gerai išsimiegokite. 

1. Išsirinkite tinkamą čiužinį

Kalbant apie kokybišką ir gerą miegą vieną svarbiausių vaidmenų atlieka tinkamai pasirinktas čiužinys. Deja, daugelis vis dar neskiria pakankamai dėmesio čiužiniui ir labai dažnai čiužinys yra įsigyjamas atsižvelgiant į kainą, madą ar reklamą, o ne į savo poreikius. Todėl pirmiausia, ką turite padaryti norėdami pagerinti miego kokybę – išsirinkti sau tinkantį čiužinį. Iš kur žinoti, koks čiužinys jums tiks geriausiai ir užtikrins ramų bei kokybišką miegą? Visuomet galite pasikonsultuoti su Hilding.lt specialistais arba pasinaudoti šiais mūsų patarimais:

 • Kietas čiužinys yra vienas geriausių pasirinkimų tiems, kas turi stuburo ar kitų judėjimo sutrikimų, nes toks čiužinys palaiko tiesią stuburo padėtį miego metu. Be to, kietas čiužinys rekomenduojamas ir tiems žmonėms, kurie yra stambesnio kūno sudėjimo.
 • Minkštas čiužinys yra tinkamas tiems, kas miega ant šono. Miegant ant minkšto čiužinio yra užtikrinamas viso kūno atsipalaidavimas išlaikant stuburą taisyklingoje padėtyje. Reikėtų pažymėti, kad minkštas čiužinys gali palengvinti nugaros skausmus vyresnio amžiaus žmonėms. 

Svarbu pridurti, kad renkantis čiužinį reikia atkreipti dėmesį ne tik į jo kietumą ar minkštumą, bet ir į tai ar čiužinys yra su spyruoklėmis, ar be jų:

 • Spyruokliniai čiužiniai iš Hilding.lt yra itin šiuolaikiški bei modernūs. Šie čiužiniai pasižymi tvirtumu ir tuo, jog tobulai prisitaiko prie kūno linkių, kas leidžia išties kokybiškai išsimiegoti.
 • Pas mus esantys putų poliuretano čiužiniai garantuoja tai, kad miego metu stuburas bus taisyklingoje padėtyje, todėl ant tokio čiužinio rekomenduojame miegoti ne tik suaugusiems, bet ir vaikams bei jaunuoliams.

2. Nepamirškite antčiužinio

Kuriant kokybiško miego aplinką jokiu būdu negalima pamiršti antčiužinio. Daug kas mano, kad antčiužinis nėra būtinas, tačiau ši nuomonė yra klaidinga, nes geram miegui antčiužinis – labai svarbus. Kodėl tai taip svarbu? Pirmiausia kokybiškas antčiužinis užtikrina higienišką miego aplinką. Hilding.lt esantys antčiužiniai pasižymi itin stipriomis antibakterinėmis savybėmis, puikiai sugerią drėgmę, nemalonius kvapus ir prakaitą. O tai itin svarbu siekiant, kad miego metu netrikdytų jokie nemalonūs pojūčiai. Dar viena labai svarbi antčiužinių funkcija – apsauginė. Antčiužiniai – vienas efektyviausių būdų apsaugoti čiužinį nuo dėmių, o jų užvalkalai yra labai paprastai nuimami bei skalbiami. Ir žinoma, negalima nepaminėti ir to, kad antčiužiniai yra komfortiško miego garantas. Išsirinkite tobulai savo miego poreikius patenkinantį antčiužinį iš Hilding.lt ir pajuskite, ką reiškia patogus, netrikdomas ir ramus miegas. 

3. Dėmesys miegamojo lovai

Siekiant, kad miegas būtų kokybiškas privalu dėmesį skirti ir miegamojo lovai. Reikėtų pabrėžti, kad jei lova yra sena, nestabili, girgždanti net ir kokybiškas čiužinys ir antčiužinis nepadės joje gerai išsimiegoti. Kokią miegamojo lovą reikėtų rinktis, kad miego kokybė pagerėtų? Mūsų miego ekspertų komanda rekomenduoja Continental lovas. Kodėl būtent šios miegamojo lovos? Todėl, kad šios lovos užtikrina skandinavišką miego kokybę, o jų pagrindas yra spyruoklinis čiužinys mediniame rėme. Šis spyruoklinis čiužinys leidžia pajusti maksimalų komfortą, lova yra tvirta, patvari ir puikiai prisitaiko prie jai tenkančio krūvio. 

Tad jei esate girdėję posakį: „miegoti kaip ant debesų“ ir nesupratote šio posakio reikšmės, išbandykite Continental lovą. Esame visiškai tikri, kad miegodami Continental lovoje tikrai pajusite ir suprasite, ką reiškia miegas ant puraus debesies.

4. Pasirūpinkite jaukia miego aplinka

Jauki aplinka miego kokybę įtakoja ne mažiau kaip kokybiška miegamojo lova ar čiužinys. Kaip susikurti jaukią miego aplinką? 

 • Pasirūpinkite tinkamu miegamojo apšvietimu, langus uždenkite naktinėmis užuolaidomis ar kitais langų uždengimo būdais. 
 • Neperkraukite miegamojo nereikalingais daiktais. Įrodyta, kad daug daiktų kambaryje gali kelti neigiamas emocijas ar paveikti žmogaus biolauką. 
 • Užtikrinkite tai, kad miegamajame būtų švaru ir tvarkinga. Taip pat nepamirškite vėdinti kambario, kuriame miegate, nes grynas oras teigiamai veikia miego kokybę. 
 • Pasirūpinkite stilingais miegamojo baldais, nes tai, kas gražu akims – malonu ir kūnui. O vienas jaukiausių ir stilingiausių pasirinkimų būtų Continental lovos. Niekam ne paslaptis, kad skandinavai tikrai išmano kaip suderinti modernumą su jaukumu ir tas puikiai matyti Continental lovose, kurios neabejotinai papuoš jūsų miegamuosius ir pripildys juos jaukumo. Gausų Continental lovų pasirinkimą visuomet rasite Hilding.lt. 

5. Susikurkite miego ritualą

Miego ritualas – yra tai, kas padeda prieš miegą atsipalaiduoti, atsikratyti dienos metu patirtos įtampos. Atlikus tam tikrą miego ritualą dingsta stresas, užplūsta vidinė ramybė ir yra pasiruošiama pilnaverčiam bei kokybiškam miegui. Kokius miego ritualus galima atlikti? Hilding.lt miego ekspertai pataria:

 • Išgerkite jums patinkančios, raminančiai nervų sistemą veikiančios žolelių arbatos;
 • Pagulėkite karštoje vonioje;
 • Paklausykite mėgstamos, ramios muzikos;
 • Stenkitės visuomet eiti miegoti tuo pačiu laiku. 

Žinoma, miego ritualai yra laba individualūs, tad geriausia būtų jei įsiklausytumėte į save ir atsižvelgtumėte į visus savo poreikius. Nepamirškite, jūsų miegas tikrai gali būti kokybiškas tik reikia tam tinkamai pasiruošti.

 

 

O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį