Kaip išsirinkti čiužinį?
Čiužinys turi savo galiojimo laiką. Dažniausiai po 7-10 metų ateina metas atnaujinti šią lovos dalį, ant kurios kasdien praleidžiame apie 8-9 valandas.
Dažnai žmogus susiduria su problema, kad nuo to laiko, kai paskutinį kartą keitė čiužinį, jau daug kas pasikeitė, atsirado naujos technologijos, patogesni, sveikesni, mažiau alergizuojantys čiužiniai.
Tad, kaip išsirinkti čiužinių gausoje tą vienintelį tobulai tinkantį būtent Jūsų kūnui? Keletas paprastų patarimų nuo mūsų, kurie čiužinius gamina jau daugiau nei 80 metų.
Atlikite namų darbus
Prieš naršant e-parduotuvėje ar einant į fizines parduotuves, labai patariame apgalvoti, ko ieškote:
- Kokio standumo turėtų būti čiužinys: minkšto, vidutinio ar kieto?
- Kokio tipo čiužinio norėtumėte: su spyruoklėmis ar be jų?
- Kokio dydžio čiužinys tinka jūsų lovai?
- Ar turite alergijos problemų?
- Ar patiriate nugaros skausmų?
Čiužinio standumas
Mūsų patirtis rodo, kad daugeliui žmonių visgi labiau tinka ir vidutinio standumo ar minkšti čiužiniai. Žinoma, yra dalis klientų, kurie renkasi tik kietą čiužinį ir ne kitaip, ir tas puiku, jei jie ant jo gerai išsimiega.
Gaminame skirtingo standumo čiužinius todėl, kad mes visi sveriame skirtingai ir dėl to mūsų svoris nevienodai pasiskirsto ant skirtingo standumo čiužinių. Sunkesnio svorio žmogus įsmuks į minkštą čiužinį, jam bus sunku apsiversti ant šono, iš jo išlipti, nebus patogu miegoti. Tuo tarpu lengvo svorio žmogus ant kieto čiužinio jausis tarsi ant lentos, čiužinys neatlieps į jo kūno linkius, kas svarbu siekiant tiesaus stuburo miegant ant šono. Tad preliminariai reikėtų turėti omenyje taisyklę, kad sunkesnis žmogus turėtų rinktis kietesnį čiužinį, lengvesnis- minkštesnį.
Jei vienoje lovoje miega du itin skirtingų svorių žmonės, rekomenduojame įsigyti du siauresnius skirtingo standumo čiužinius ir juos užkloti vientisu bendru antčiužiniu. Tokiu būdu abu miegantieji kiekvienas turės sau tinkamą čiužinio standumą, bet taip pat nebus suardytas lovos vientisumas, nes bendras antčiužinis panaikins tą mini tarpelį tarp čiužinių, kuris kartais oi, kaip gali erzinti.
Medžiagos
Pagal sudėtį čiužiniai skirstomi į spyruoklinius ir nespyruoklinius čiužinius. Tikrai nėra, kad vieni iš jų geresni nei kiti, tai labiau pasirinkimo ir įpročio reikalas.
Spyruokliniai čiužiniai
Kalbant apie spyruoklinius čiužinius, šiuolaikinis standartas yra kišeninės spyruoklės (dažnai galite girdėti anglišką pavadinimą „Pocket spring“). Jos taip vadinamos, nes kiekviena spyruoklė yra supakuota medžiagos maišelyje, tarsi užrakinta kišenėje, ir veikia labiau individualiai negu kaip, kad buvo įprasta anksčiau – visas spyruoklių blokas juda kartu: jei vienas lovoje pajudėjo, tai ir nuvilnijo bangos per visą lovą, kad net partneris pajuto. Miegodami ant šiuolaikinio kišeninių spyruoklių čiužinio, galite nesijaudinti, kad dėl jūsų apsivertimo ar išlipimo iš lovos, nubus jūsų mylimasis. Greičiausiai, jis net nepajus.
Kišeninių spyruoklių čiužiniai įdumba ten, kur būtina, ir tiek, kiek reikia, atsižvelgdami į kūno dalių spaudimą. Įprastai pečių ir klubų juostos yra tos „sunkiosios“, kurios daugiausiai panyra į čiužinį, skirtingai nei liemuo ar pėdos, kurie lengvučiai ir jų atveju spyruoklės susispaudžia mažiau. Šį darbą atlieka 5 arba 7 anatominės zonos (priklauso nuo čiužinio), į kurias yra suskirstyti visi mūsų S l e e p w e l l kišeninių spyruoklių čiužiniai.
Tiesa, turime ir paprastesnių čiužinių su įprastomis Bonell spyruoklėmis. Jie yra patrauklesni kainos atžvilgiu ir visada puikiai tiks į sodybą ar svečių kambarį, kur nėra miegama kasnakt, o tik retkarčiais.
Nespyruokliniai čiužiniai
Nespyruoklinių H i l d i n g čiužinių branduolys yra iš natūralaus latekso arba įvairaus standumo putų poliuretano. Šie čiužiniai yra profiliuojami, tad taip pat turi anatomines zonas, kurios atsiliepia į miegančiojo kūno svorį ir linkius. Negana to, per profiliuotas čiužinio vidines ertmes gerai cirkuliuoja oras, taip čiužinys vėdinamas.
Neretai šiuose čiužiniuose naudojamas skirtingo kietumo putų poliuretanas skirtingos pusėms, tad pasikeitus miego poreikiams, visada galima apversti ir pabandyti kitą, kuri galbūt labiau tiks naujam komforto poreikiui.
Tiek spyruoklinių, tiek nespyruoklinių čiužinių gamyboje naudojamos tokios medžiagos kaip kokoso, veltinio, vilnos ir kiti sluoksniai, siekiant atliepti į daugelio žmonių poreikius.
Čiužinio dydžiai
Daugumai dvigulių lovų tinka tokie standartiniai čiužiniai kaip 160×200 cm ar 180×200 cm, bet jei turite neįprasto dydžio lovą, kreipkitės į mus, nes S l e e p w e l l gamina ir nestandartinius dydžius pagal užsakymą šiems čiužiniams: BLUE Children, BLUE Pocket, RED Pocket (minkštą ir kietą) ir BLACK Multipocket. Mažiausias įmanomas plotis šiems čiužiniams yra 70 cm, o didžiausias- 180 cm. Maksimalus įmanomas ilgis – 220 cm.
Čiužinys ir sveikata
Jei esate alergiškas dulkių erkutėms, mes labai rekomenduojame rinktis čiužinį su nuvelkamu užvalkalu, kurį galėsite bet kada nuimti ir išskalbti. S l e e p w e l l kolekcijos čiužiniai visi turi tokį užvalkalą. Dar geresnis pasirinkimas būtų įsigyti ir antčiužinį, kurio užvalkalą daug lengviau nuimti ir išskalbti nei didelio čiužinio. Be to, visi Sleepwell užvalkalai plaunami iki 60º C temperatūroje.
Jei kenčiate dėl nugaros skausmų, pabandykite kietesnį čiužinį. Būtent nugaros problemų turintiems asmenims Sleepwell sukūrė labai kietą čiužinį RED Orthopedic.
„Pasimatuokite“ čiužinį
Pirkdami rūbus ar batus visada juos matuojamės ir ne po vieną kartą. Tas pats turėtų galioti ir čiužiniui, nes renkamės jį bene būsimam dešimtmečiui, tad nebijokite atsigulti ant jų ir pagulinėti. Žinoma, yra visokių situacijų, kai žmogus negali pats nuvažiuoti iki parduotuvės arba tikrai žino, kas jam tinka ir patinka, tada labai patogus būdas pirkti e-parduotuvėje. Na, o jei perkant internetu, suklysite ir čiužinys bus per kietas ar per minkštas, užsisakykite atitinkamą antčiužinį – neabejojame, kad jis situaciją gerokai pataisys.
Keletas patarimų, kuriuos pravartu prisiminti bandant čiužinį parduotuvėje:
- Jauskitės laisvai, nusivilkite paltą, nusiaukite batus, atlaisvinkite kaklaraištį.
- Atsigulkite ir išbandykite įvairias padėtis. Pasirinkite savo mėgstamą miego pozą, jauskitės kaip namuose prieš užmigdamas. Būtinai pagulėkite ir ant šono, ir ant nugaros.
- Pajuskite kūno Gulėdami ant nugaros, pabandykite po ja pakišti ranką. Jei galite tai padaryti be pastangų ir dar lieka tarpas tarp nugaros ir čiužinio, tai šis čiužinys per kietas. Ir atvirkščiai: jei ranka sunkiai telpa tarp kūno ir čiužinio, šis čiužinys yra per minkštas.
- Gulėkite ant šono ir bandykite išlaikyti pusiausvyrą. Jei lengvai krypstate į vieną ar kitą pusę, čiužinys yra per kietas. Jei lova pernelyg įdubusi, apsiversti sunku, čiužinys yra per minkštas.
- Išbandykite pagrindinį čiužinį su įvairiais antčiužiniais ir pajuskite jų skirtumus.
- Apibendrinkite bandymų metu įgytą patirtį ir išbandykite kitą čiužinį.
Pigus čiužinys prieš brangų čiužinį
Rinkoje galima rasti tiek 100 eurų, tiek ir 1000 eurų kainuojančių čiužinių. Pasiūla išties nemaža, tad visada atkreipkite dėmesį į kainos ir kokybės santykį. Prieš perkant, mes rekomenduojame įvertinti, kad šis pirkinys bus skirtas kasdieniam naudojimui po 8 valandas. Be to, jį perkate ne metams kitiems, o dešimtmečiui, tad gaminys turi būti pakankamai aukštos kokybės, kad kuo ilgiau išlaikytų savo pirmines savybes. Pavyzdžiui, kai kurie mūsų gaminami čiužiniai net keliauja į miego laboratoriją Šveicarijoje ir ten yra testuojamas jų nusidėvėjimas, ilgaamžiškumas, atsparumas trinčiai ir pan.
Taip pat prieš įsigyjant čiužinį, būtų verta pasidomėti gamintoju, jo istorija, nes, kaip taisyklė, gamintojai su ilgamete patirtimi pasistengs, kad jūsų čiužinyje nebūtų kenksmingų medžiagų, kad jis atitiktų visus būtinus standartus Europoje.
Mūsų čiužinių pasirinkimą galite rasti čia. Jei turite klausimų ar pastebėjimų, į kuriuos neradote atsakymų, parašykite mums asmeninę žinutę į Facebook paskyrą arba susisiekite telefonu +370 6782 2050