7 ženklai, rodantys, kad metas keisti čiužinį

 

Čiužinys – tai daiktas, kuris naudojamas kasnakt vidutiniškai 7-8 valandas. Nori nenori, metams bėgant, jis susidėvi, išsiguli, tačiau mes užsisukę savo reikaluose pamirštam apie tai pagalvoti iki tol, kol pradedame justi, jog jau kuri diena vis blogai išsimiegame, lyg maudžia kūną, kažkas ne taip, kaip įprasta. Tiesa paprasta – mes neišsimiegosime kokybiškai, nepailsėsime ant jau atitarnavusio čiužinio. Metas jį keisti. Taigi, kokie ženklai rodo, kad atėjo laikas keisti čiužinį.

 

1. Čiužinys yra nešvarus.

Per daugelį čiužinio gyvenimo metų jis vienaip ar kitaip išsipurvina. Kartais net sunku įsivaizduoti, kiek jis sugeria mūsų prakaito, dulkių, įvairių kūno losjonų, odos atplaišų, pleiskanų ir panašiai. Visa tai nusėda ant čiužinio užvalkalo, o vėliau ir gilesniuose sluoksniuos, kur yra puiki terpė veistis dulkių erkutėms ar pelėsiui. Tad jeigu jūsų čiužinys senesnis nei 7-10metų, jis jau yra pakankamai nešvarus, kad būtų metas jį keisti.

 

2. Čiaudulys ir niežulys.

Jei gulėdami lovoje imate dažniau čiaudėti arba naktį vis niežti odą, tikriausiai, jūsų čiužinys tapo namais dulkių erkučių kolonijoms. Galite bandyti išvalyti čiužinį, išplauti, žiemą išnešti jį į didelį šaltį, bet dažniausiai tai nėra lengviausiai įgyvendinama užduotis. Tad jei nuspręsite atsinaujinti miegamojo lovą, būtinai ieškokite čiužinio su nuvelkamu užvalkalu, kurį galėsite reguliariai išskalbti. Be to, pasvarstykite įsigyti antčiužinį, kuris prailgina čiužinio gyvenimą ir jį daug lengviau prižiūrėti, plauti net namų sąlygomis.

Jei esate alergiškas dulkių erkutėms, būtina svarstykite čiužinio su antialergišku užvalkalu „Sensity“ įsigijimą.

3. Nugaros skausmas.

Dėl jo paprastai pirmiausia kaltiname pagalvę, neva ji per aukšta ir iškreipia stuburo liniją, tačiau labai dažnai nugaros skausmus sukelia išgulėtas, per
kietas arba per minkštas čiužinys. Tai lemia, kad jūsų stuburas nakties metu ilgai išguli netaisyklingoje, iškreiptoje pozoje ir todėl atsiranda skausmas. Norėdami patikrinti, ar jūsų čiužinys nėra išgulėtas:

  • iškelkite čiužinį iš lovos ir paguldykite ant grindų;
  • išilgai padėkite ant jo ilgą tiesų daiktą kaip šluotos šepetį ar lentą, kad galėtumėte įvertinti, ar čiužinio vidurys yra tame pačiame lygmenyje kaip ir čiužinio kraštai, ar nėra įdubimo;
  • jei akivaizdžiai matote išgulėtas čiužinio vietas – metas jį keisti nieko nelaukiant.

 

4. Kitur miegate geriau nei savo lovoje.

Tai vienas aiškiausių požymių, kad jūsų čiužinys nebėra patogus. Patarimas – jei itin puikiai išsimiegate viešbutyje ar svečiuose, būtinai paklauskite, kokio kietumo ir kokio tipo čiužinį naudoja, tai gali būti kelrodė žvaigždė įsigyjant tobulą čiužinį savo miegamajam.

 

5. Dažnai nubundate naktį.

Jei dėl nepatogaus čiužinio miegodami nuolat ieškote tinkamos pozicijos, vartotės, vadinasi, jūs niekad nepasiekiate gilaus miego fazės, kuri yra esminė geram ir kokybiškam poilsiui, odos grožiui, imuniteto stiprinimui, organizmo „taisymui“. Negana to, dėl prasto miego nuolat nubundant, jūs jausitės pavargę dieną, nes kūnas nebus tinkamai pailsėjęs.

 

6. Jūsų oda atrodo prasčiau.

Prastos kokybės miegas sąlygoja hormono, vadinamo kortizoliu, padidėjimą kūne. Pakilęs jo lygis gali iššaukti aknę, raukšles, pilką odą ir sumažėjusį jos elastingumą. Patikėkite, grožio miegas nėra tik skambi rinkodaros frazė, miegas iš tiesų veikia vardan grožio.

 

7. Jaučiatės tarsi miegotumėte ant batuto.

Tai dažniausiai nutinka miegant vienoje lovoje dviese, kai imate justi kiekvieną savo partnerio judesį, sukeliantį vos ne jūros bangas lovoje. Greičiausiai tai ženklas, kad miegate ant seno tipo čiužinio su Bonell spyruoklėmis, kurios atsiliepia ir nuvilnija per visą lovą. Tuo tarpu naujos kartos čiužiniai su izoliuotomis kišeninėmis spyruoklėmis („Pocket“) šį efektą minimalizuoja, nes jos veikia kiekviena atskirai ir atliepia į kiekvieno kūno judesius. Atsinaujinkite.

Daugiau apie mūsų gaminamus čiužinius galite rasti čia. O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėti! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį