5 priežastys, kodėl negalite užmigti naktį
Visi kartais jaučiamės pavargę, bet miegas tiesiog neateina. Dažniausiai tai yra praeinantis reiškinys, kuriam nereikia skirti daug dėmesio. Tačiau jei problema tęsiasi ilgesnį laiką, tai gali būti gyvenimo būdas, kurį reikia koreguoti. Pateikiame 5 dažniausiai pasitaikančias priežastis, dėl kurių daugelis iš mūsų negali naktį užmigti.
1. Nereguliarus miego grafikas
Žmonės, kurie kasdien neina miegoti ir neatsikelia maždaug tuo pačiu metu, neišvengiamai negauna poilsio, kurio reikia jų kūnui ir protui. Net ir per vėlyvas miegas gali išbalansuoti mūsų organizmo miego ritmą. Reguliarus miego grafikas daro įtaką mūsų kūno vidiniam laikrodžiui, todėl kiekvieną vakarą jaučiamės mieguisti tuo pačiu metu ir galime lengviau užmigti bei gerai išsimiegoti.
2. Ekrano šviesos poveikis
Po dienos darbe dažnai atsipalaiduojame sėdėdami priešais televizorių ar panirę į išmanųjį telefoną, tačiau vakare mus veikianti mėlynoji šviesa gali labai sutrikdyti mūsų miego ciklą, nes slopina miegą skatinančio hormono melatonino gamybą. Be to, televizoriaus ar socialinės žiniasklaidos žiūrėjimas skatina smegenų veiklą, todėl išliekame budrūs.
3. Kofeinas
Akivaizdu, kad prieš pat miegą gerti kavos ar energinių gėrimų nėra gera mintis. Tačiau dažnai nežinoma, kiek laiko kofeinas iš tikrųjų išlieka organizme po paskutinio kavos puodelio – tai gali trukti iki 10 valandų. Taigi kavos mėgėjai turėtų prisiminti, kad kofeino turinčių gėrimų po pietų vartoti nereikėtų.
4. Stresas
Deja, stresas ir rūpesčiai, kuriuos sukelia įvykiai asmeniniame ar profesiniame gyvenime, gali atimti daug nakties miego valandų. Perdėtas galvojimas, nerimas ar tiesiog stresas dėl dalykų, kurių negalime pakeisti, gali sukelti lėtinį stresą ir miego sutrikimus. Dažnai būtent lovoje, prieš užmigdami, pradedame mąstyti ir bandyti išspręsti savo rūpesčius, ir staiga visas miegas dingsta. Geriausia prieš pat miegą nustoti galvoti apie rūpesčius ir sutelkti mintis į ką nors raminančio. Taip pat, norėdami įveikti stresą, galite išbandyti, pavyzdžiui, jogą arba meditaciją.
5. Vėlyva treniruotė
Vakarai dažnai būna vienintelis laikas per visą dieną pasportuoti, tačiau per vėlai sportuodami galime padaryti daugiau žalos nei naudos savo kūnui. Fiziniai pratimai trikdo mūsų širdies ritmą – vieną iš pagrindinių veiksnių, darančių įtaką miego ciklui. Be to, mankštinantis išsiskiria streso hormonai, kurie apskritai stimuliuoja organizmą.
Vėlyvas pasivaikščiojimas su šunimi vėlai vakare tikrai nesukels rūpesčių, tačiau bent tris valandas prieš miegą reikėtų vengti didesnio fizinio krūvio.
O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050