7 įdomūs faktai apie čiužinius, kurių nežinojote
1. Per 10 metų jūsų čiužinio svoris padvigubėja
Gana baisi mintis, ar ne? Čiužiniui senstant jame kaupiasi dulkės, dulkių erkutės, negyvos odos ląstelės ir prakaitas – jų tiek daug, kad čiužinys gali tapti daug sunkesnis nei buvo iš pradžių. Todėl praėjus dešimčiai metų nuo čiužinio įsigijimo jūsų čiužinys bus ne toks patogus, ne toks patvarus ir, svarbiausia, ne toks švarus. Todėl čiužinį rekomenduojama keisti kas 7 ̶ 10 metų.
2. Žodis „matracas“ kilęs iš arabų kalbos
Žodis „matracas“ yra kilęs iš arabiško žodžio „matrah“, kuris savo ruožtu yra kilęs iš žodžio „taraha“. Kadaise čiužinius į Vakarus pirmieji atgabeno kryžiuočiai, kurie pirmą kartą tokį dalyką pamatė naujose Rytų šalyse. Tuo metu dauguma europiečių miegodavo ant šiaudais užpildytų šiurkštaus audinio gultų, ir juos labai stebino arabų naudotos prabangios persiškos pagalvės. Iš tikrųjų žodis „taraha“ verčiant tiesiogiai reiškia „mesk“ – tiesiog numesk pagalvę ir eik miegoti!
3. Nepaklota lova jūsų čiužiniui gali būti naudinga
Prisimenate kaip jūsų tėvai visada mokė, kad ryte būtinai reikia pasikloti lovą? Iš tikrųjų tai nebūtinai naudinga sveikatai ir yra gera idėja.
Būtent, uždengus lovą antklode, naktį iš kūno išsiskyręs prakaitas bei drėgmė lieka čiužinyje ir yra ideali terpė daugintis dulkių erkutėms. Nepaklota lova gauna daugiau oro ir saulės spindulių, todėl greičiau išdžiūsta, o sausa lova stabdo erkučių dauginimąsi.
4. Pirmosios spyruoklės buvo naudojamos kėdėse
Senoviškos varinės spyruoklės, šiandien čiužiniuose naudojamų spyruoklių pirmtakės, iš tikrųjų pirmą kartą buvo naudojamos kėdėms paminkštinti. Pirmieji spyruokliniai čiužiniai buvo pagaminti praėjus daugiau nei dešimčiai metų po baldinių spyruoklių išradimo.
5. Paklodės su guma buvo išrastos 1958 metais
Stebitės, kodėl jiems prireikė tiek daug laiko? Mes irgi stebimės. Paklodės su guma tikriausiai yra geriausias dalykas, kuris gali nutikti čiužiniui (išskyrus atvejus, kai skalbinius reikia sulankstyti). Už jas turime būti dėkingi moteriai vardu Berta Berman.
6. Seniausia žinoma lova buvo rasta Pietų Afrikoje
2011 m. KwaZulu-Natal‘e, Sibudu urve, archeologai aptiko 77 000 metų senumo lovą. Mikroskopu ištyrus lovos liekanas, be kita ko, ten rasta lauro lapų. Tikriausiai jie buvo naudojami todėl, kad lauro lapuose yra daug cheminių junginių, galinčių sunaikinti vabzdžius bei kitus kenkėjus.
7. Kietas čiužinys ne visada gali būti geriausias nugaros problemoms spręsti
Dažnai manoma, kad jei mus kamuoja nugaros skausmai, mums reikia kuo kietesnio čiužinio. Tikrai – dažniausiai kietas čiužinys yra geriau nei minkštas, tačiau jei čiužinys yra per kietas, miegant nugara negali natūraliai atsipalaiduoti ir nugaros skausmai tęsiasi. Todėl svarbiausias veiksnys renkantis čiužinį yra miegančiojo pojūtis – esant galimybei, rekomenduojame prieš perkant čiužinį visada išbandyti patiems, kad įsitikintumėte jo patogumu ir tinkamumu.
O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050