Kodėl žiemą mums reikia daugiau miego?

Atėjo šalčiausias ir pilkiausias metų laikas, todėl daugeliui iš mūsų ypač sunku ryte pakilti iš lovos. Iš tikrųjų didesnis miego poreikis žiemą yra visiškai normalu. Žiemą nakties miego trukmė turi būti 1,75 – 2,5 val. ilgesnė nei įprastai. Vis dėlto reikia turėti omeny, kad sveikų suaugusiųjų miego laikas turėtų būti ne ilgiau kaip 10 valandų per parą.  Nuolatinis miegas daugiau nei 10 valandų per parą gali byloti apie depresiją ar kitas ligas.

Kodėl žiemą esame labiau pavargę?

 1. Mažiau saulės šviesos: kuo mažiau saulės matome, tuo daugiau mūsų organizme gaminasi melatonino, dėl ko esame labiau mieguisti nei įprastai.
 2. Žemesnė temperatūra: žemesnė temperatūra pagreitina mūsų medžiagų apykaitą, todėl mums reikia daugiau valgio ir miego. Be to, patalpų šildymo sistemos gali išsausinti gleivines ir padidinti ligų riziką, o susirgus taip pat reikia daugiau miego, kad pasveiktume.
 3. Pakitę treniravimosi ir valgymo įpročiai: žiemos mėnesiais šviežių produktų yra mažiau, todėl dažniau tiesiame ranką link rafinuotų grūdų ir cukraus turinčių produktų. Šaltu oru sunkiau treniruotis ir leisti laiką lauke. Šie dietos ir fizinės formos pokyčiai gali ženkliai sumažinti mūsų energijos lygį ir mus greičiau nuvarginti.

Kokiu būdu ilgesnis miegas žiemą mums naudingas?

Atminkite, kad ilgiau miegoti žiemą nėra nieko blogo ir nerimą keliančio, jei miegate ne ilgiau kaip dešimt valandų. Ilgesnis miegas mums yra tiesiog naudingas:

 • Padeda kovoti su ligomis
 • Reguliuoja apetitą ir kūno svorį
 • Padeda nuo žiemos depresijos

Kaip žiemą geriau miegoti?

Daugiau miegoti yra gerai tik tada, kai tai kokybiškas ir gilus miegas. Štai keletas patarimų kaip maksimaliai išnaudoti miego laiką:

 • Eikite miegoti ir atsikelkite kasdien tuo pačiu laiku.
 • Laikykite savo miegamajame temperatūrą šiek tiek žemesnę nei kituose kambariuose (18-20°C).
 • Daugiau būkite lauke ir reguliariai treniruokitės.
 • Miegamajame reguliuokite oro drėgmės lygį naudodami oro drėkintuvą ar sausintuvą. Rekomenduojama santykinė oro drėgmė yra 40-60%.
 • Venkite miegui trukdančių veiksnių, tokių kaip telefonas greta lovos arba televizorius miegamajame.

Dienos miegas

Mažiau saulės šviesos gali ne tik sukelti norą eiti miegoti anksčiau, bet ir net labai nemėgstančius dienos miego padaryti apsnūdusiais. Jei taip atsitiktų, galite be sąžinės graužimo palepinti save maloniu pokaičio miegu. Tačiau miegas neturėtų būti ilgesnis nei 40 minučių,  kitaip po jo bus labai sunku pabusti.

Kaip žiemos metu lengviau atsikelti ryte?

Jei mūsų šaltais ir tamsiais žiemos rytais išlipimas iš lovos atrodo kaip nepaprastas išbandymas, verta pabandyti pakeisti savo rytinę rutiną. Pavyzdžiui, rytinė mankšta iš pradžių gali atrodyti nuobodi, bet iš tikrųjų labai gerai pažadina, motyvuodama pakilti iš lovos ir suteikia energijos visai dienai.

O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį