Kaip pavasaris veikia mūsų miegą?

Pavasaris – tai naujos pradžios, gėlių žydėjimo, saulės šviesos ir šiltesnių orų metas. Kai žiema eina į pabaigą ir gamta pradeda atsibusti iš žiemos miego, mūsų miego režimas gali pasikeisti. Šiame tinklaraščio įraše dalinamės informacija, kaip pavasaris veikia mūsų miegą ir ką galime padaryti, kad užtikrintume kokybišką nakties miegą.

Perėjimas prie vasaros laiko

Vienas svarbiausių pavasario pokyčių yra perėjimas prie vasaros laiko. Kovo mėnesį visada pasukame laikrodžių rodyklę valanda į priekį, todėl vakarais gauname daugiau dienos šviesos. Nors tai gali atrodyti kaip labai nedidelis pokytis, šis vienos valandos poslinkis gali turėti mūsų miegui didelės įtakos. Mūsų organizmas pripratęs prie tam tikro miego ir pabudimo ciklo, o jei jį pakeisime, tai gali visiškai supainioti mūsų vidinį laikrodį. Prisitaikymas prie naujo laiko gali trukti kelias dienas ar netgi savaites, o per tą laiką dažnai jaučiamės mieguisti, pavargę ir sunkiai užmiegame.

Alergijos

Pavasaris taip pat yra alergijų sezonas, o kenčiantiems nuo alergijos šis laikotarpis gali būti ypač sunkus. Alergija gali sukelti nosies užgulimą, kosulį, čiaudulį ir akių niežėjimą, o tai savo ruožtu gali apsunkinti užmigimą ir iššaukti naktinius prabudimus. Siekiant kovoti su alergija, žiedadulkėms skraidant svarbu uždaryti langus ir namuose įsigyti oro valytuvą ar filtrą, kad oras kambaryje būtų švarus.

Temperatūra

Kambario temperatūra taip pat daro didelę įtaką mūsų miego kokybei. Orams šylant galime pastebėti, kad naktį lovoje vartomės negalėdami užmigti. Ideali miegamojo temperatūra yra 16-20 laipsnių, todėl verta sumažinti šildymą ir užtikrinti, kad kambarys būtų pakankamai vėsus.

Padidėjęs aktyvumas

Pavasaris – tai metas, kada daugelis žmonių tampa aktyvesni. Nesvarbu, ar tai būtų treniruotė, pavasarinis namų tvarkymas ar sodo darbai, padidėjęs fizinis aktyvumas padeda geriau miegoti naktį. Judėjimas organizme išlaisvina endorfinus, kurie padeda jaustis labiau atsipalaidavusiais ir ramesniais. Vis dėlto svarbu intensyviai nesitreniruoti prieš miegą, nes tai gali apsunkinti užmigimą.

Ilgesnės dienos

Ilgesnės pavasario dienos taip pat gali turėti įtakos mūsų miegui. Daugiau dienos šviesos gali apsunkinti užmigimą, nes mūsų organizmas įpratęs tamsą sieti su miegu, o jei lauke ne visai tamsu, smegenys nesupranta, kad jau laikas eiti miegoti. Šiam tikslui gerai padeda miegamajame tamsinančios užuolaidos ar žaliuzės. Be to, norint reguliuoti savo vidinį laikrodį, reikėtų išlaikyti pastovų miego grafiką net ir savaitgaliais.

Dvasinė sveikata

Pavasaris gali turėti teigiamos įtakos mūsų dvasinei sveikatai, o sveika dvasia yra būtina norint gerai išsimiegoti. Saulės spinduliai ir šiltesni orai pakelia mūsų nuotaiką bei energijos lygį. Tačiau taip pat svarbu atsižvelgti į savo darbo ir individualaus streso lygį, nes stresas ir nerimas gali neigiamai paveikti mūsų miegą. Stresui sumažinti į savo kasdienos rutiną galite įtraukti įvairius atsipalaidavimo metodus, tokius kaip meditacija ar joga.

Apibendrinant galima pasakyti, kad pavasaris veikia mūsų miegą įvairiais būdais. Svarbu žinoti veiksnius, turinčius įtakos miegui ir imtis būtinų veiksmų, kad užtikrintumėte gilų nakties miegą. Su gerais miego įpročiais ir pakankamai pasiruošę galime mėgautis viskuo, ką siūlo pavasaris ir kiekvieną rytą pabusti žvalūs ir pailsėję.

 

O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį