7 patarimai renkantis Continental lovą

Continental lovų komfortu dažniausiai mėgaujamės geruose viešbučiuose. Jos būna be galo patogios, gražiu galvūgaliu, aptrauktos kokybišku baldiniu audiniu, taip pat gan aukštos, kad būtų patogu gultis ir keltis. Pastaraisiais metais stebima tendencija, kad šios lovos itin populiarėja ir mūsų krašto miegamuosiuose. Žmonės panoro persikelti viešbučių komfortą į savo namus. Tad šį kartą išsamiai apie tai, kas yra Continental lova ir į ką atkreipti dėmesį ją renkantis.

Kas yra Continental lova?

Continental lovą paprasčiausia įsivaizduoti tarsi trijų sluoksnių sumuštinį, kuris susideda iš audiniu aptrauktos spyruoklinės kušetės, spyruoklinio čiužinio, kurio kraštas taip pat apvilktas derančiu audiniu, ir antčiužinio. Papildomai visuomet galima pasirinkti lovos karūną – minkštą galvūgalį, kojelių stilių ir kitus aksesuarus kaip šoninė kišenė, patalynės stalčius ar dėžė.

Madinga klasika

Continental lovų tradicija atkeliauja iš Skandinavijos, kurioje itin populiaru savo namų interjere taikyti paprastas linijas, kur svarbu, kuo mažiau interjerinio triukšmo ir laikui nepavaldžių daiktų. Kitaip sakant, moderni klasika.

Įdomu tai, kad maždaug prieš 15-20 metų, Skandinavijos šalių rinkose dominavo įprastos lovos rėmo ir čiužinio kombinacija,  o šiandien beveik 90% skandinavų savo miegamiesiems perka audiniu aptrauktas Continental lovas. Pamažu šio tipo lovos tampa įprastos ir lietuvių miegamuosiuose kambariuose.

Kuo Continental lova pranašesnė už įprastąją?

Išties šiandien esant dideliam lovų pasirinkimui, visi ieškome, o kokie gi privalumai vieno ar kito varianto, kuo jis geresnis už tą kitą, stovintį greta, baldų parduotuvėje. Kalbant apie Continental lovą, mes išskiriame šias 3 lovos savybes:

  1. Didesnis komfortas. Continental lova susideda net iš dviejų spyruoklinių sluoksnių ir lateksinio ar poliuretaninio antčiužinio. Visi drauge jie suteikia prabangų jausmą, kuomet lova jautriai ir be kaprizų atliepia į kūno svorį ir jo linkius, į įprastą miego pozą. Prisitaiko lova, o ne žmogus.
  2. Dailus dizainas. Continental lovos išties nepavaldžios laikui. Jos atrodo prabangiai, o baldinis audinys, kurio yra apvilktos lovos, sukuria minkštą ir jaukią miegamojo atmosferą.
  3. Galimybė prisitaikyti lovą sau. Kurdami savo Sleepwell Continental lovą, galite rinktis iš daugiau nei 50 baldinių audinių atspalvių. Taip pat priderinsite patinkantį galvūgalį, o gal jums jo išvis nereikės, nes turite kitą idėją savo miegamajam. Lovos kojelių stilius, medžiagiškumas ar spalva taip pat priklausys nuo jūsų poreikių ir norų.

Kaip išsirinkti Continental lovą?

1. Dydis

Populiariausias dvigulės lovos dydis Lietuvoje yra 160×200 cm. Tokio dydžio lova tinka daugeliui miegamųjų ir yra pakankamai plati gerai išsimiegoti dviem žmonėms.

Jei jūsų miegamasis mažesnis, pavyzdžiui, turite palėpines lubas arba norite, kad lova tilptų konkrečioje vietoje tarp langų ar tarp dviejų rozečių, prieš pradėdami ieškoti būtinai išmatuokite atstumus, kad vėliau nebūtų nemalonių staigmenų. Visgi 140×200 cm dvigulės lovos dydį rekomenduojame rinktis, jei dviese miegama nepastoviai arba lovos dydį tikrai riboja kambario išmatavimai.

Būtinai įvertinkite, kokio aukščio galvūgalis telpa jūsų miegamajame, nes jei lubos palėpėje ir žemėja, ne visada telpa aukštieji galvūgalių variantai ir reikia pasirinkti žemesniuosius. Taip pat, jei jūsų namuose dirba siurblys robotas, rinkitės tinkamo aukščio kojeles, kad jis laisvai galėtų išsiurbti ir po lova.

2. Standumas

Dažnai manoma, kad geriausia lova yra kieta. Tai – netiesa. Mes rekomenduojame rinktis pagal miegančiųjų svorį – t.y. kuo sunkesnis miegantysis, tuo kietesnė turi būti lova, kad galėtų užtikrinti kokybišką ir patogų miegą. Pavyzdžiui, iki 90 kg sveriančiam žmogui, rekomenduotume Sleepwell RED Soft lovą; 90-110 kg – Sleepwell RED Hard lovą o sunkesniems nei 110 kg – Sleepwell BLACK lovą.

Žinoma, visada svarbu atsižvelgti, ar patogu miegančiajam, tad visada verta lovą išbandyti dar parduotuvėje. Žinome, kad gulėti prekybos salėje ne pati jaukiausia patirtis, bet pabandykite užsimiršti, pasiimkite knygą paskaityti ar naršykite telefone ir pagulėkite pasirinktoje lovoje ne minutę, o 15-30 min., kad galėtumėte pajusti, kaip lova atliepia į jūsų poreikius. Tikrai turime klientų, kurie paguli ir valandą bei daugiau, nes nori išsirinkti tinkamai.

Kartais nutinka, kad net ir parduotuvėje išbandyta bei patikusi lova, namie tampa per minkšta ar per kieta lyginant su senąja. Čia toks panašus jausmas, kai užsidedi naujus batus po nudėvėtų senųjų ir bato oda stangriai apgaubia pėdą ir, rodos, kad ji per stipriai suspausta, bet tik pirmą dieną. Arba, kai nauja plomba užtaiso sugedusį dantį ir tas kitoks jausmas lydi dar gerą pusdienį. Panašiai ir su lovomis. Duokite laiko savo kūnui priprasti prie pasikeitusios situacijos. Paprastai per kelias savaites ši problema dingsta, o jei visgi ne – situaciją visada galima pataisyti kietesniu ar minkštesniu antčiužiniu.

3. Antčiužinis

Antčiužinį vadiname komforto sluoksniu lovoje. Kartą tai patyrus, negalėsite miegoti kitaip.  Jis yra sudedamoji Continental lovos dalis ir jų pasirinkimas išties platus, o tai leidžia lovą paminkštinti ar pakietinti. Negana to, antčiužinis yra viršutinis sluoksnis, apsaugantis čiužinį nuo sutepimo, o jo paties užvalkalą gan paprasta išplauti įprasto dydžio skalbyklėje.

4. Baldinis audinys

Renkantis iš gausybės audinių atspalvių, įvertinkite jo sudėtį, nes svarbu, kad jis ilgai tarnautų, nealergizuotų ir būtų lengvai valomas, ypač jei namuose yra mažylių, kurie mėgsta rytais įsiropšti į tėvelių lovą su blynu rankose. Sleepwell baldiniai audiniai yra patvarūs ir lengvai prižiūrimi, turime platų jų pasirinkimą su skirtingomis savybėmis, apie kurias galite pasiskaityti atskirame blogo įraše apie Sleepwell baldinius audinius.

5. Galvūgalis

Perkant Continental lovą, turėkite omenyje, kad galvūgalis perkamas atskirai pagal pasirinkimą. Jūs renkatės jums tinkamą galvūgalio aukštį, dizainą, spalvą. Ši dalis prideda baldui komforto, o taip pat tampa pagrindine interjero ašimi miegamajame, tad rinktis reiktų apgalvotai.

6. Vieta patalynei ir kitiems daiktams saugoti

Klasikinė Continental lova niekada neturėjo nei patalynės dėžės, nei stalčiaus, bet vis daugiau žmonių keliantis į mažesnius būstus, iškyla daiktų pasidėjimo problema. Tad jei ši problema jums taip pat aktuali, rekomenduojame rinktis RED Pocket Storage lovą ar BLACK Continental lova su patalynės stalčiumi. Pirmasis variantas – tai kušetė, su didele atveriama patalynės dėže, o antruoju atveju – iš kušetės šonų ištraukiami stalčiai. Pastaruoju atveju  rekomenduojame įsivertinti, ar kambaryje tikrai bus pakankamai vietos juos ištraukti. Tiesa, abiem atvejais yra daromas kompromisas Continental lovos tradicinei sudėčiai, nes vietoj spyruoklinio kušetės pagrindo yra  sukuriama ertmė daiktams laikyti.

7. Kainos lygmuo

Sleepwell kolekcija turi 3 klases: BLUE, RED ir BLACK. Jos skiriasi kaina ir lovos medžiagomis.

  • BLUE – baldų linija, patraukliausia kainos požiūriu. Šios serijos produktai paprasti, bet stabilūs ir ilgaamžiai.
  • RED serijos gaminiai priskiriami vidutiniam kainų intervalui ir yra paklausūs tarp žmonių, vertinančių aukštą kokybę ir novatoriškas medžiagas.
  • BLACK – aukščiausios kainos segmentas, siūlantis išskirtines medžiagas ir aukščiausio lygio komfortą.

Sleepwell Continental lovų pasirinkimą internete galite rasti čia, o mūsų fizinės partnerių parduotuvės gali būti ir jūsų mieste arba kaimynystėje. Jei kilo klausimų dėl lovų ar jų pasirinkimo, drąsiai rašykite ir klauskite mūsų Hilding Anders- Lietuva Facebook paskyroje.

Užsisakykite naujienlaiškį