Viena lova. Du žmonės. Kaip puikiai išsimiegoti?

Vienareikšmiškai miegas užima itin svarbią vietą mūsų gyvenime. Vis labiau tai suprantame. Turime pailsėti tiek miegodami po vieną, tiek ir drauge su savo antrąja puse. Geras poilsis taip pat yra nepakeičiamas siekiant gerų poros tarpusavio santykių. Visgi rasti lovą dviems – ne tokia jau paprasta užduotis: visi mes turime savo asmeninių miego įpročių ir poreikių, kurie ne visada poroje sutampa. Šiuo blogo įrašu pateikiame keletą patarimų, kaip susikurti tinkamą miego aplinką poroms, kad pailsėtų abu, o ne vienas.

1. Apsibrėžkite savo idealios miego aplinkos prioritetus. Kiekvienas atskirai. Kaip tamsu turėtų būti miegamajame? Kokia temperatūra jums būtų ideali? Labiau patiktų minkštas ar kietas čiužinys? Kai abu susidėliosite savo poreikius miego kambariui bus daug lengviau pradėti kurti tinkamą miego aplinką.

2. Svorio skirtumas. Jei partnerių kūno svoris stipriai skiriasi, geriausias sprendimas – du skirtingo kietumo čiužiniai, užkloti vienu antčiužiniu. Rekomenduojame tai todėl, kad sunkesni žmonės geriau pailsės ant kieto, o lengvesni – ant minkšto čiužinio, tad rasti vieną abiems tinkantį išties gan sudėtinga.

3. Lovos spyruoklės. Būtinai rinkitės čiužinį su kišeninėmis spyruoklėmis, kurios minimalizuoja bangavimo efektą, vienam iš partnerių verčiantis ant kito šono. Jei pasirinksite įprastas Bonell tipo spyruokles, pajusite gan stiprų čiužinio „bangavimą“, kurio metu pabusti gali net giliausiai įmigęs žmogus. Turėkite minty, kad kuo daugiau spyruoklių yra kvadratiniame čiužinio metre (gamintojai ir pardavėjai gali jums pateikti šią informaciją), tuo mažiau jausite partnerio vartymosi judesius naktį.

4. Viena didelė antklodė ar dvi mažesnės. Dažnai poros miega po viena didesne antklode, bet dažnai nutinka, kad vienas iš partnerių vidury nakties susigrobia ją visą, taip kitam nepalikdamas nė gabalėlio ir šis pabunda nuo nakties vėsos. Dviejų mažesnių antklodžių idėja nėra itin romantiška, bet tai gali pagerinti jūsų miego kokybę. Negana to, kad miegodami po atskirais užklotais mažiau vienas kitam trukdysite ir rečiau nubusite naktį, tuo pačiu – miegosite šiek tiek vėsiau, neperkaisdami nuo kito žmogaus kūno šilumos, tad vėlgi geriau pailsėsite.

5. Apsvarstykite didesnę lovą. Miegant kiekvienam mūsų reikia tam tikros asmeninės erdvės, kad patogiai įsitaisytume ir gerai išmiegotume. Nors du vidutinio ūgio suaugę žmonės gali patogiai jaustis 140 cm ar net 120 cm pločio lovoje, patikrinta, kad daug patogiau miegoti platesnėje lovoje. Ypatingai tai juntama, jei šeima turi vaikų, kurie karts nuo karto mėgsta įsirangyti šalia tėvų.

6. Susikurkite pastovų miego ritmą. Tai nereiškia, kad visuomet privalote eiti miegoti kartu, bet jei įprasite kiekvienas jūsų gultis ir keltis tuo pačiu metu, abu laimėsite. Ilgainiui jūsų kūnai pripranta ir žino, kada tikėtis lengvo prabudimo nuo partnerio judesių, tarkim ateinant vėliau į lovą ar anksčiau keliantis. Visgi reikia atminti, kad kuo mažiau mes nubundame miego metu- tuo sveikiau ir kokybiškiau miegame.

7. Antčiužinis. Ši sudedamoji lovos dalis ne tik prailgins čiužinio tarnavimo laiką, bet ir neabejotinai pridės papildomo komforto. Pavyzdžiui, viskoelastinis antčiužinis – puikus būdas sumažinti juntamus partnerio judesius miegant. Negana to, šis produktas gali padėti geriau prisitaikyti jau turimą čiužinį miegui: juo galima paminkštinti ar pakietinti turimą čiužinį, taip pat šiek tiek maskuoti išgulėto čiužinio nelygumus, jei, pavyzdžiui, sunkesnio žmogaus pusėje, čiužinys jau šiek tiek įdubęs.

O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį