Vaikai ir miegas

Suaugusieji nėra vieninteliai, kuriems kartais sunku užmigti – vaikai gali turėti tokių pačių problemų. Pavyzdžiui, jie dažnai neranda lovoje patogios padėties ir visą naktį joje blaškosi, negalėdami užmigti. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų, kaip nesudėtingai galime padėti savo vaikams geriau išsimiegoti.

Kiek vaikai turėtų miegoti?

Daugelio tėvų nenustebins, kad kiekvienas vaikas turi savo individualius miego poreikius, kurie laikui bėgant keičiasi. Vaiko ir paauglio miego poreikiai (ir laikas) labai skiriasi, todėl svarbu tai įsidėmėti.

 

Rekomenduojamos miego valandos per parą
Naujagimis (0-3 mėnesiai):  14-17 valandų
Kūdikis (4-12 mėnesių): 12-16 valandų
Mažas vaikas (1-2 metai): 11-14 valandų
Darželinukas (3-5 metai): 10-13 valandų
Mokyklinukas (6-12 metų): 9-12 valandų
Paauglys (13-18 metų): 8-10 valandų
Suaugęs (18-60 metų): 7 ar daugiau valandų
Suaugęs (61-64 metai): 7-9 valandos
Suaugęs (65 metų ir vyresni): 7-8 valandos

 

Nuovargis įtakoja ne tik vaikų nuotaiką. Įrodyta, kad nepakankamai miegantys vaikai turi žymiai didesnę riziką susirgti lėtinėmis ligomis ir nutukti.

10 patarimų, kaip padėti vaikui užmigti:

  1. Ribokite ekrano laiką. Iš vaiko kambario reikėtų išnešti televizorių, planšetę, nešiojamąjį kompiuterį ir, jei įmanoma, reiktų vengti net išmaniojo telefono.
  2. Sukurkite įprastą miego režimą. Reguliarus dienos režimas prieš miegą padeda signalizuoti vaiko smegenims ir kūnui, kad laikas miegoti.
  3. Vakarais venkite riebaus maisto. Pavalgius visai prieš miegą, vaikai sunkiai užmiega, ypač jei maiste ar gėrime buvo daug kofeino ar cukraus.
  4. Sukurkite malonią miego aplinką. Pasirūpinkite, kad vaiko miegamasis būtų jaukus, kad jame nebūtų labai karšta ar šalta, per šviesu ar, priešingai, bauginančiai tamsu.
  5. Prausimas prieš miegą. Maudymasis duše ar vonioje prieš miegą daugelį vaikų atpalaiduoja.
  6. Ramybė. Lengviau užmigti, jei nesigirdi triukšmo iš kitų kambarių. Paaugliai netgi gali norėti užsidėti ausines.
  7. Patogi lova. Kartu su vaiku patikrinkite, ar jo lova yra tinkamo dydžio, ar jis jos neišaugo ir užtenka vietos išsitiesti.
  8. Nenaudokite miego kaip bausmės. Tai gali vaikui sukurti neigiamą asociaciją su miegu. Taip pat neverta vaikui kaip premijos siūlyti vėlesnio laiko miegui.
  9. Venkite ginčų dėl ėjimo miegoti. Vietoj to, pasiūlykite vaikui kitų pasirinkimų, pavyzdžiui, kokią pižamą jis nori šiandien vilkėti arba kokią knygą paskaityti jam prieš miegą.
  10. Paverskite miegą šeimos prioritetu. Vaikai mokosi iš savo tėvų. Jei miegas yra svarbus likusiems šeimos nariams, tikėtina, kad ir vaikai supras, jog tai svarbu.

Kaip suprasti, kad vaikui reikia naujos lovos?

Vieno atsakymo, kada vaikišką lovą reikėtų pakeisti didesne, nėra. Kadangi vaikai auga labai skirtingai, o net ir to paties amžiaus vaikai gali turėti labai skirtingus poreikius, šią temą reikėtų spręsti individualiai.

Jei vaikas skundžiasi, kad jam sunku patogiai išsimiegoti, tai ženklas, kad jam reikia didesnio čiužinio ir lovos. Be to, jei vaiko čiužiniui daugiau nei septyneri metai, jį reikia keisti. Tikriausiai jau yra susigulėjęs ir tai trikdo vaiko miegą. Su amžiumi auga ir patogumo bei gerai prie kūno prisitaikančio čiužinio poreikis.

 

Mūsų asortimente rasite rasti tiek gerų čiužinių kūdikiams, tiek ir čiužinių vaikams. Apie tai, kaip išsirinkti čiužinį vaikui, rašėme jau anksčiau, o įrašą galite rasti ČIA.

O jeigu kils kokių klausimų, visuomet esame pasiruošę Jums padėt! Informacijos ieškokite hilding.lt arba telefonu +370 6782 2050

Užsisakykite naujienlaiškį